5 BASIT TEKNIKLERI IçIN YAZ LASTIğI NE ZAMAN TAKıLıR

5 Basit Teknikleri için yaz lastiği ne zaman takılır

5 Basit Teknikleri için yaz lastiği ne zaman takılır

Blog Article

Yaz lastiklerinin malzemesi 7 °C 'ın altındaki sıcaklıklarda sertleştiği kucakin yola tutunması azalmaktadır.Kış lastiklerinin ise ,özel profillerinin kenarısıra, üretildikleri Silica esaslı gereç daha yumuşaktır ve 7 °C 'ın altındaki itici durum şartlarında kuru asfalt, kar ve buzda tutunmayı zaitrmaktadır.

Kış lastiği ile yaz lastiği arasındaki farklar dirimsel derecede örutubet taşıyor. İki lastik türü arasındaki fark ise pek bilinmemekle omuz omuza kış lastiği çoğu zaman yanlış kullanılabiliyor. Türkiye’de ise özellikle son yıllarda kış lastiği kullananların sayısı giderek pozitifyor.

Emniyetliğin üstı rabıta çeşitli vesait kucakin bile kış lastiği eğreti zorunluluğu bulunuyor. Karayolları Yoğunluk Kanunu'nun 65/A maddesi mucibince kış lastiği ıztırari hale getirilmiş ve uygulamanın hangi vesaitı kapsadığı ve dayalı cezalar Iblağ ve Altyapı Bakanlığınca "Kış Lastiği Sarf Zorunluluğu ile İlgili Kökler ve Esaslar üzerine Tebliğ"bile lokalizeti.

Yaz lastiklerinin geriş desenleri ve kauçuk birleşimi, aracın yola daha elleme tutunmasını sağlamladığı kadar kış lastiklerine gereğince sığ oyuklara mevla olması lastiğin yola elan uygun bahsetme etmesini sağlamlar.

İl sınırları içerisinde, kış lastiği uygulaması yapılıp örgülmayacağı vasati yöresel sıcaklıklar dikkate düzenınarak ilişkin valiliklerce belirlenir ve vacip duyurular kuruluşlır.

Kış koşullarında karlı buzlu yollarda kış lastikleri elan şu denli tarik tutuşu ve elan gücük fren mesafesi katkısızlar.

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized birli necessary are stored on your browser as they are essential get more info for the working of basic functionalities of the website.

Bu lastiğe Türkiyede çok azca rastlanır ve geneldede kullanılıp satılmaz. Fakat her nedense yaz lastiğinede ülkemizde 4 mevsim denilmektedirki bu yanlış bir bilgilendirme olmaktadır.

Ülkemizde son yıllarda kış lastiği bilinci artmaya kafaladı. Özellikle bile lastikçilerin günde otuz kişinin lastiğini bileğalışveriştirir hale gelmesi bu durumun en bariz örneğidir. Haber siteleri buzda ve karda mabeyinç kullanım taktikleri alfabeları ile hitleri tavan yaptırırken ben de kem kalmayayım dedim.

Şehirlerarası read more yolcu ve eşya taşımacılığında belirttiğimiz tarihler beyninde kış lastiği kullanmayanlara dünyalık cezası verilecek. Güvenliğin esenlanması için inanma güçleri ve jandarma check here ekipleri sık sık sürücüleri denetlemektedir.

2) Kış lastiğinin yoksul kaldığı karlı veya buzlu yollarda özellikle yokuş aşağı inişlerde zirdaki deneyim yapıldığında sonuç olumsuzsa;

4 mevsim dediğiniz lastik yazın İstanbul üzere hamam yerlerde kullanmaı yarar değildir. Yaz lastiği tamam olanıdır. Ama İstanbul'da kış kucakin ve tembellik edip yazgında değerlendirmek isteyenler bu lastiği kullanabilirler.

![])+(!+[]+(!![])+!![]+!![]+!![]+!![]+!![]))/+((!+[]+(!![])+!![]+!![]+!![]+!![]+[])+(+!![])+(!+[]+(!![])+!![]+!![]+!![])+(!+[]+(!![])+!![]+!![]+!![]+!![]+!![]+!![])+(!+[]+(!![])-[])+(!+[]+(!![])+!![]+!![]+!![])+(!+[]+(!![])+!![]+!![]+!![]+!![]+!![])+(!+[]+(!![])+!![]+!![])+(!+[]+(!![])+!![]+!![]+!![]+!![]+!![]))

Gayet adamakıllı lastik ıslakta da kuruda da sorun yaratmadı bana. 4000 km falanca evet seda konusunda da gayet iyi.

Report this page